O nás

V rámci našeho nadačního fondu Historie dobrodružství jsme si vytýčili následující Desatero úkolů:

   1. Vytvořit z Ostravy hlavní město dobrodružství České republiky.
   2. Vybudovat unikátní centrum dobrodružství o našich významných cestovatelích, dobrodruzích a jejich výpravách. Jeho součástí budou interaktivní prvky s využitím moderních technologií, jako např. helmy s virtuální realitou, modely nejvyšších hor, jeskynních prostor, simulátory zemětřesení, mořských bouří, lavin, vzdušných vírů atd.
   3. Shromáždit dobovou „outdoorovou“ výzbroj a výstroj na jediném místě v České republice.
   4. Stát se členem asociace horských muzeí International Mountain Museums Alliance – IMMA.
   5. Organizovat přednášky a filmové projekce legendárních i současných českých a zahraničních dobrodruhů ve vlastním kinosále vybaveným nejmodernějšími technologiemi.
   6. Vydávat knihy, komiksy a točit vzdělávací filmy. Spolupracovat s outdoorovými festivaly (zapůjčení filmových projekcí pro účely muzea, poskytnutí prostor pro konání
    festivalu atd.).
   7. Vypracovat edukativní program pro děti a pokusit se ho zařadit do osnov MŠMT.
   8. Pořádat tematické výstavy našich významných dobrodruhu a cestovatelů.
   9. Vytvořit v rámci centra historie dobrodružství prostor pro sportovní aktivity a komerční využití (vzdušný tunel, boulderingová stěna, obchod s outdoorovým vybavením, kavárna atd.)
   10. Vytvořit ve spolupráci s vybraným dopravcem (České dráhy, Regiojet nebo LEO Express) originální vlak dobrodružství, který bude svážet do Ostravy dobrodruhy a cestovatele z celé republiky i zahraničí.

 

Lidé v nadačním fondu

Radim Friedl


Vodák, horolezec a cestovatel, který během své vodácké kariéry splul divoké řeky v Evropě, Austrálii, v Rusku či v USA. V posledních letech podlehl kouzlu vysokých hor a na svém kontě má mnoho výstupů v Alpách, Nepálu či Jižní Americe. V nadačním fondu plní úlohu ekonoma a manažera.

VÍCE...

 


Petr Horký

Český režisér-dokumentarista, producent, publicista, moderátor a cestovatel. Na svém kontě má již několik desítek dokumentárních filmů. Mezi jeho nejznámější počiny patří expedice na severní pól, kterou uskutečnil společně s polárníkem Miroslavem Jakešem – pólu dosáhli dne 12. dubna 2008.

VÍCE...

 


Marek Hýža

Absolvent pedagogické fakulty Ostravské univerzity, obor tělovýchova a společenské vědy. Od roku 1997 pracoval v České televizi Ostrava jako redaktor, dramaturg a moderátor. Od roku 2006 pracuje jako publicista, producent, scénárista a režisér na volné noze.

VÍCE...

 


Martin Krejsa

Vysokoškolský pedagog na VŠB-TU Ostrava, publicista a fotograf. Ve své publikační činnosti se zaměřuje zejména na portréty legendárních horolezců a na významné události českého, československého, ale i světového horolezectví.

VÍCE...

 


Josef Wagner

wp_josef_wagnerFotograf, kameraman a speleolog. Speleologií a fotografováním se zabývá od roku 1968. V roce 1971 založil v Bohumíně speleologickou organizaci ORCUS Bohumín, kterou vede dodnes.

VÍCE...

 


 

Výroční zprávy

Výroční zprávy obsahují základní údaje o Nadačním fondu Historie dobrodružství: popis činnosti v jednotlivých obdobích, záměry, zprávu o hospodaření a poděkování partnerům a dárcům. Lze je stáhnout na odkazech níže v pořadí od nejnovější po nejstarší.

 

Portfolio Nadačního fondu Historie dobrodružství

Portfolio Nadačního fondu Historie dobrodružství