Petr Horký

wp_petr_horkyPetr Horký

Český režisér-dokumentarista, producent, publicista, moderátor a cestovatel. Na svém kontě má již několik desítek dokumentárních filmů. Mimo jiné natáčel s Thorem Heyerdahlem, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Danikenem, Edmundem Hillarym, Jimem Lovellem, Eugenem Cernanem a dalšími. Od roku 2018 pravidelně připravuje epizody dokumentárního seriálu Hausbot Petra Horkého, který je vysílán na televizní stanici Prima Zoom.

Spolu s Miroslavem Zikmundem, Miroslavem Náplavou a Vladimírem Krocem pomohl zachránit pozůstalost po českém skladateli, kameramanovi a dobrodruhovi Eduardu Ingrišovi. V roce 2014 Petr Horký zrežíroval film Století Miroslava Zikmunda, který se věnuje životu a dílu dvojice Zikmund a Hanzelka. Tento dokumentární film nakonec v kinech vidělo skoro 50 tisíc diváků a byl nominovaný na Českého lva.

Mezi jeho nejznámější počiny patří expedice na severní pól, kterou uskutečnil společně s polárníkem Miroslavem Jakešem – pólu dosáhli dne 12. dubna 2008. V roce 2010 podnikl spolu s britskou expedicí přechod Grónska od východu na západ.

Detailní výčet jeho aktivit viz např. zde.

Kontakt

E-mail: petr.horky@historiedobrodruzstvi.cz

REFERENCE

DOKUMENTY

Na svém kontě má již několik desítek dokumentárních filmů. Mimo jiné natáčel s Thorem Heyerdahlem, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Danikenem, Edmundem Hillarym, Jimem Lovellem, Eugenem Cernanem a dalšími.

FILM

V roce 2014 Petr Horký zrežíroval film Století Miroslava Zikmunda, který se věnuje životu a dílu dvojice Zikmund a Hanzelka. Tento dokumentární film nakonec v kinech vidělo skoro 50 tisíc diváků a byl nominovaný na Českého lva.

SEVERNÍ PÓL

Mezi jeho nejznámější akce patří expedice na severní pól, kterou uskutečnil společně s polárníkem Miroslavem Jakešem – pólu dosáhli dne 12. dubna 2008.

GRÓNSKO

Od roku 2018 pravidelně připravuje epizody dokumentárního seriálu Hausbot Petra Horkého, který je vysílán na televizní stanici Prima Zoom.