Vrcholy a hlubiny

Vrcholy a hlubiny je unikátní dvě a půl hodiny trvající přednáška dvou nadšenců ze dvou odlišných světů dobrodružství - z hor a tajemných hlubin podzemí. Nevšední zážitek z jejich vystoupení je umocněn 3D brýlemi, které Vám zprostředkují intenzivní nahlédnutí do nádherného světa jeskyň a nejvyšších himálajských štítů.
Honza Tráva Trávníček patří k našim nejzkušenějším himálajským horolezcům, který má na svém kontě zlezení pěti osmitisícovek. Vysokohorské lezení bez kyslíkového přístroje a pobyt v horách se stalo jeho životní náplní a proto svůj čas dělí mezi náročné expedice a horské treky. Přednáší nejen o svých náročných výstupech na osmitisícové vrcholy v Himálaji a Karakoramu, ale i o nejkrásnějších trekařských trasách v těchto horách, které jsou běžně dostupné všem milovníkům hor.
Marek Audy je fotograf, filmař a jeden z nejvýznamnějších jeskyňářů u nás. V rámci své prezentace s Vámi sestoupí do tajemných hlubin podzemí - do míst, kam ještě lidská noha dosud nestála. Součástí jeho vystoupení je také dokumentární 3D film s názvem Domino - hra v podkroví ztraceného světa, který pojednává o objevování nejdelší křemencové jeskyně světa na stolových horách Venezuely.
Brýle na 3D projekci budou k zapůjčení zdarma.

Informace o konání akce:

Termín konání: 27. ledna 2021 v 18 hodin
Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě
Předprodej vstupenek: GoOut a OstravaInfo
Místo akce: kino Vesmír, Zahradní 1741, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz