Sami uprostřed vln na cestě kolem světa

Osamělí mořeplavci Richard Konkolski a Martin Doleček v Ostravě!

Nenechte si ujít unikátní setkání dvou mořských vlků, kteří na svých jachtách obepluli zeměkouli. Jak moc se od sebe lišily plavby prvního Čechoslováka a zatím posledního Čecha, které od sebe dělí rovných 45 let? Přijďte se přesvědčit sami!

Richard Konkolski (narozen v roce 1943 v Bohumíně) je nejslavnější český mořeplavec a vítěz řady námořních závodů, který třikrát obeplul sám zeměkouli. V roce 1975 se stal prvním Čechoslovákem, který obeplul zeměkouli na vlastnoručně vyrobené jachtě Niké I.

Martin Doleček (narozen v roce 1984 v Ústí nad Orlicí) završil 15. května 2019 v zátoce Sv. Anna na karibském ostrově Martinik svou dlouhou a osamělou plavbu kolem světa se svou loďkou Alya II. Martin je po Richardovi Konkolském teprve druhý Čech, který to dokázal sám. Je zajímavým detailem, že i když obě plavby dělí téměř 50 let, oba měli loď podobné velikosti i koncepce, stavěné doma v amatérských podmínkách. Také Richard byl v době své první plavby kolem světa v podobném věku, jako je dnes Martin.

Bližší informace o přednášce:
Termín: 29. ledna 2020 v 18 hodin
Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě
Předprodej vstupenek: GoOut nebo OstravaInfo!!!.
Místo konání: Kino Vesmír, Zahradní 1741/17, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz