Příběhy legendárních horolezců

V lednu 2019 vyšla pod patronátem Nadačního fondu Historie dobrodružství unikátní kniha s názvem Navždy první, která zachycuje historii československého horolezectví v období od druhé světové války po první výpravy našich horolezců do nejvyšších hor v sedmdesátých letech minulého století prostřednictvím vyprávění legendárních českých a slovenských horolezců. Jedná se o unikátní autorizovaný soubor portrétů historicky významných postav československého horolezectví, které obsahují horolezecký životopis, rozhovor a výčet nejvýznamnějších výstupů. Nechybí horolezecký slovníček, přehled zásadních výprav a množství dalších doprovodných materiálů. Kniha vychází s úvodním slovem Máry Holečka, fotografiemi Viléma Heckela, Bohumila Svatoše, Josefa Kývaly, Petra Piechowicze a dalších. Bližší informace viz ediční plán Nakladatelství JOTA pro období podzim-zima 2018/2019, e-shop a prezentace níže.

 

 

Navzdy_prvni_prezentace

 

Kniha Navždy první v České televizi a pozvánka na křest

Prezentaci knihy Navždy první společně s pozvánkou na ostravský křest této publikace odvysílala Česká televize 19. února 2019 v pořadu Téma pro hosty ČT sport.
 

Odkaz na stránky pořadu

 

Prezentace knihy Navždy první na festivalu GO kamera

Foto: Petr Piechowicz

Představení knihy Navždy první proběhlo na brněnském výstavišti v rámci cestovatelského festivalu GO kamera 20. ledna 2019. Jednalo se o vůbec první veřejnou prezentaci této publikace. Autoři knihy Martin Krejsa a Petr Piechowicz společně s paní redaktorkou Kamilou Hladkou své dílo také představili protagonistovi první kapitoly - legendárnímu Frantovi Plškovi, prvovýstupci Macochy a autorovi Hokejky, jedné z nejslavnějších tatranských cest v západní stěně Lomnického štítu.