Přednáška Richarda Konkolského

Nadační fond Historie dobrodružství uspořádal v pondělí 16. října 2017 v 18 hodin přednášku Richarda Konkolského - nejslavnějšího českého mořeplavce a vítěze řady námořních závodů, který třikrát sám obeplul zeměkouli. Setkání se uskutečnilo v kinosále Provozu Hlubina v areálu Dolní oblasti Vítkovic a jeho součástí byl i prodej knih nakladatelství Knihy Konkolski spojený s autogramiádou. Partnerem akce bylo také nakladatelství Jota, ve kterém právě vyšla kniha Příběhy mořeplavců.

Fotografie z přednášky

Foto: Petr Piechowicz

Odkaz na stránky pořadu GEN o Richardovi Konkolskim

Odkaz na stránky pořadu o Richardovi Konkolskim

 

Reportáž o Richardu Konkolském

Co plánuje a čím žije legenda československého jachtingu Richard Konkolski lze vyslechnout v reportáži Dagmary Misařové v Českém rozhlasu Ostrava, která byla odvysílána 5. listopadu 2018.

Odkaz na rozhlasovou reportáž

 

Richard Konkolski získal významné ocenění

Bohumínský rodák, mořeplavec Richard Konkolski získal další z řady významných ocenění. Za jeho celoživotní úspěchy v oblasti námořního jachtingu mu byla v polské Gdyni udělena cena Super Kolos, o čemž odvysílala reportáž 12. března 2019 regionální televize Polar.

Odkaz na televizní reportáž

 

Niké připluje do Ostravy

O připravovaném vystavení jachty Niké Richarda Konkolského v Dolních Vítkovicích pojednává článek v Moravskoslezském deníku ze dne 18. března 2019.

Odkaz na televizní reportáž

 

Návrat slavné plachetnice Niké...

Česká televize Ostrava odvysílala 28. března 2019 první z řady plánovaných reportáží o návratu legendární plachetnice Niké Richarda Konkolského do Ostravy.

Odkaz na televizní reportáž

 

Loď Niké se vrací do MS kraje...

V pořadu Týden v regionech (Ostrava) se v České televizi objevila 30. března 2019 reportáž o připravované expozici věnované legendární lodí Niké i rozhovor se slavným československým jachtařem Richardem Konkolským.

Odkaz na televizní reportáž