Maara TOUR 2019

Nadační fond Historie dobrodružství Vás zve na přednášku významného českého horolezce Marka Holečka, který byl společně se svým spolulezcem Zdeňkem Hákem oceněn prestižní cenou Piolet d'Or 2018 za prvovýstup alpským stylem na osmitisícový Gasherbrum I v pákistánském Karakoramu.

Jednoduše byl to kalup! Křižoval jsem vzduchem mezi kontinenty a horstvy této malebné planety, jak stěhovavý dravec bez hnízda. Přitom můj deník se rychle zaplňoval řádky, zachycující pestrost dnů. Právě a o tom je má přednáška, která zaznamená nikoliv kalendářní rok, ale dvanáct měsíců úpisu s ďáblem. Jsou v nich obsaženy čtyři horolezecké expedice. Jak na Antarktidu, tak do Karakoramu, nebo centrálního i západního Himálaje. Je v nich obsaženo balancování na ostré hraně, mezi životem a krůčkem k věčnosti, ale i běžný rodinný život, mediální prostituce, či šedá všednost. To vše tam je... Součástí mé přednášky, bude i premiéra filmového dokumentu z Antarktidy. Ten začíná v Jižní Americe, kde malá jachta zmítající se v bouřlivých vodách Drakeova průlivu, mě a mé parťáky převezla, až k antarktickým břehům. Tam se nám povedl parádní prvovýstup v království ledu, stínů a pohádek, na do té doby bezejmenný kopec.

V rámci přednášky se uskuteční také křest knih Dotknout se nebe a Navždy první včetně autogramiády za přítomnosti legend československého horolezectví. Svou účast zatím přislíbili Ján Ďurana, Ivan Kluvánek, Josef Kývala, Vlastimil Šmída, Dina Štěrbová, Sylva Talla, Gerhard Tschunko, Česlav Wojcík a Ľudovít Zahoranský.

Informace o konání setkání:

Termín: 7. březen 2019 v 18 hodin

Vstupné: 200 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě

Předprodej vstupenek: ZDE.

Místo akce: Kino Vesmír, Zahradní 1741/17, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Patronát nad akcí převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jakub Unucka, MBA.